CARIERE

Data publicare anunt: 17.10.2016

ASISTENT MANAGER

CANDIDATUL IDEAL:

- cel putin studii medii (si diploma de Bacalureat)
- cunostinte de contabilitate primara
- cunostinte minime de gestiune a stocurilor
- cunostinte solide PC - MS Office (in mod special Excel)

- corectitudine, seriozitate, rigurozitate, etica profesionala, atentie la detalii, persoana proactiva
- disponibilitate pentru program prelungit (la nevoie)
- capacitate de organizare a activitatii astfel incat productivitatea sa fie maxima
- interes pentru indeplinirea corecta si la timp a sarcinilor de serviciu, rezolvarea imediata a problemelor aparute
- rapiditate si corectitudine in introducerea datelor

RESPONSABILITATI:

  • Gestiune scriptica si fizica magazin; intocmirea, verificarea si arhivarea rapoartelor de gestiune
  • Intocmire Registru de Casa, Incasare bani si emitere bonuri fiscale

-     urmarire comenzi online (facturare, expediere prin curier, suport clienti)

-     participarea la efectuarea periodica a inventarelor din magazine

-     calcularea listelor de inventar/a stocurilor primite de la clienti

Va rugam sa trimiteti cv-urile dumneavoastra la adresa de e-mail office[at]edituraaquila93.ro

Data publicare anunt: 11.08.2016

Editura AQUILA/AQUILA INTERNATIONAL angajeaza REDACTOR, pentru coordonare proiecte pentru copii: carti in editii inedite, jocuri educative si de strategie, planse educative.

Cerinte obligatorii:

- cunoasterea foarte buna a limbii romane (scriere cu diacritice, exprimare naturala si cursiva, fara greseli gramaticale, de punctuatie sau de exprimare);

- cunoasterea foarte buna a limbii engleze (textele in lb engleza vor trebui citite, intelese si rescrise cu propriile cuvinte, in limba romana);

- creativitate, e necesara o imaginatie bogata si o cultura generala solida

- respectarea  termenelor limita, va tine legatura cu alti colaboratori ai firmei si cu echipa manageriala

- importanta e si  compunerea  textelor  pentru promovare, marketing online

- cunostinte  aprofundate de operare PC si navigare internet, social media.

- studii superioare

- flexibilitate si grad inalt de adaptabilitate la proiecte diverse si multitasking

Avantaj: cunoasterea limbii maghiare

Important: Sunt disponibile doua posturi full-time, dar cautam si colaboratori!

CV la editorial[at]edituraaquila93.ro

Editura Aquila cauta persoane talentate la a scrie versuri în limbile română/ maghiara pentru copii de varsta 5-7 ani despre teme specifice varstei: literele alfabetului, animale, anotimpuri, sărbători (Crăciun, Paşte) etc.

Cei interesati sunt rugati sa trimită un CV și niște versuri de proba la următoarea adresa: dep.editare@edituraaquila93.ro

A Roland Kiadó óvodások és kisikolások részére készülő verses és mondókás kötetéhez keres rímes gyerekvers írókat, akár amatőr rímfaragókat is.
Jelentkezni lehet írásban egy rövid önéletrajzzal, és 4-5 próbaverssel. A próbaversek követelményei:
- rövid, 4-6 soros rímes versike, mondóka az alábbi témakörök valamelyikére: ABC betűi, évszakok, ünnepkörök (farsang, húsvét, Mikulás, karácsony stb.), háziállatok

A rövid önéletrajzot és próbaverseket az office@roland-toys.eu e-mail címre várjuk.

Data publicare anunt: 31.05.2016

ASISTENT MANAGER DEPOZIT // LOGISTICA // GESTIUNE

--- studii medii / Liceu cu Bacalaureat

--- cunostinte operare PC: Outlook, Word, Excell, program de gestiune
--- Permis de conducere categoria B

--- Meticulozitate, responsabilitate, atentie, simt organizatoric, bune abilitati de comunicare, onest, corect, receptiv la schimbare, deschis si adaptabil;

---- Disponibil la: delegatii, inventar depozit – verificare calitate marfa, pregatire si etichetare marfa, mentinere si verificare parc auto

---- se solicita referinte de la locurile anterioare de munca

GESTIONAR

--- Permis de conducere categoria B, dispus la delegatii

--- cunostinte de utilizare PC: Outlook, Word, Excell

--- Constituie avantaje - atestat stivuitorist // experienta anterioara in domeniul gestiunii de depozit